Loading...

OdaCreativeİstanbul

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Lisans Programı’nı tamamladıktan sonra, İstanbul’da işleriyle bilinen mimarlık ofislerinde, sektöre dair deneyim kazanarak, mimari detay, modelleme, belediye ruhsat, uygulama projeleri gibi çizim üretimleri yaptı. Kadir Has Üniversitesi İleri Tasarım Araştırmaları yüksek lisans programında sosyal medya, gösteri toplumu, kültür ve meta üzerine tezini tamamlarken, bir yandan kurumsal kimlik, logo, katalog, broşür, websitesi tasarımı gibi grafik tasarım alanlarında ve iç mekan tasarımı, iki ve üç boyutlu çizimler gibi mimari boyutta freelance hizmetler vermekteydi. Bu esnada ve sonrasında yapı sektörüne özel danışmanlık hizmeti veren ve tamamı mimarlardan oluşan bir ekipte yer alarak yöneticilik pozisyonunda çalıştı. Türkiye’nin en büyük ve köklü yapı firması veritabanı “Yapı Kataloğu”nun modern kurumsal kimliğinin yapılanmasında ve iş ve proje geliştirilmesi alanlarında katkılar sağladı.

ODA Creative & Architecture, bütün bu alanlarda hem tasarım hem pazarlama bağlamlarında deneyim kazanırken, mimari altyapısı ve mimari literatürden de beslenerek multidisipliner bir donanım edinen ve tasarımın daima anlamsal dayanaklarla var olması gerektiğine inanan Akbaş tarafından 2019 yılında İstanbul’da kuruldu. Kuruluşundan itibaren geçen kısa süre içerisinde yine Yapı Kataloğu ve Özyeğin Üniversitesi gibi büyük kurum ve firmalara, tasarım ofislerine, yapı firmalarına ve hukuk, tıp gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelere çalışmalar yaptı.

İşin sürdürülebilirliğinin; performans, güvenilirlik ve en önemlisi yaratıcılıktan kaynaklandığına inanan ODA Creative & Architecture, yaptığı işten keyif alan ve yeni ilham kaynakları arayışı hiç bitmeyen bir kreatif kuruluş olarak, 21. yüzyıl piyasasında tasarım çözümlerinin sadece güzel olmasının yetmediğini biliyor. Bu nedenle, tasarlanan projelerin uygun fiyatlı ve sonuç odaklı olmalarını garantiliyor.

EKİBİMİZ

team member
İsim Soyisim

Kişi hakkında bilgi buraya gelcek

İsim

CEO
team member
İsim Soyisim

Kişi hakkında bilgi buraya gelcek

İsim

CEO
team member
İsim Soyisim

Kişi hakkında bilgi buraya gelcek

İsim

CEO
team member
İsim Soyisim

Kişi hakkında bilgi buraya gelcek

İsim

CEO
X